opony
 

Wakacje - darmowe ogłoszenia

   Strona główna   Rejestracja   Dodaj ogłoszenie
Kategorie:   Biura podróży   Campingi i noclegi   Wycieczki polskie   Wycieczki zagraniczne   Inne
Ogłoszenie

« Poprzednie

Następne »

Wakacje w Petersburgu

Opis:

Zapraszamy na wyjazdowe kursy języka rosyjskiego w Petersburgu.
PLAN WYJAZDU:

RYGA – SANKT PETERSBURG – PETERGOF – PUSZKIN – WILNO – TROKI
20.08 – 27.08.2016 r.

I dzień – 20 sierpnia (sobota)
Zbiórka 5.45. Wyjazd z Łodzi 6.00. Przejazd do Rygi. Trasa przejazdu na terenie Polski: woj. łódzkie – Warszawa – Łomża – Suwałki. Po zakwaterowaniu w hotelu w Rydze obiadokolacja. Hotel położony w centrum miasta. Czas wolny. Nocleg (1).

II dzień – 21 sierpnia (niedziela) RYGA
Śniadanie. Zajęcia językowe na rozgrzewkę (1,30 h). Po zajęciach: rozpoczynamy zwiedzanie z przewodnikiem Rygi – miasta założonego w 1201 r., obecnie jednego z ważniejszych portów nad Morzem Bałtyckim. W programie zwiedzania m.in.: Starówka (wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), gildie kupieckie nad Dźwiną, XIV – wieczny Zamek Rigas Pils, Kościół św. Piotra, Kościół św. Jakuba i inne piękne zabytki stolicy Łotwy. O godz. 13.30 - 14.00 wyjazd do Petersburga (w tym przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej). Prowiant na podróż. Zakwaterowanie w hotelu w centralnej części Petersburga. Nocleg (2).

III dzień – 22 sierpnia (poniedziałek) PETERSBURG
Śniadanie. Zajęcia językowe w terenie (2,15 h). Po zajęciach: spacer do kolebki Petersburga (10-15 min) - Twierdzy Pietropawłowskiej, zwiedzanie poszczególnych obiektów na terenie kompleksu twierdzy, w tym Katedry św. Piotra i Pawła (wewnątrz), w której znajdują się groby członków rodziny carskiej. Po południu wycieczka objazdowa po Petersburgu, w trakcie której m.in. zobaczymy: Most Troicki, Letni Sad, Pole Marsowe, Nabrzeże Pałacowe, Pałac Zimowy, gmach Admiralicji, Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Newski Prospekt, Sobór Kazański, Kościół św. Katarzyny, Plac Sztuk Pięknych. Obiadokolacja w restauracji Literackiej na Newskim, gdzie jadał sam Puszkin. Powrót do hotelu. Czas wolny. Zajęcia językowe w sali konferencyjnej w hotelu (2,30 h). Czas wolny/Dla chętnych wieczór z samowarem. Nocleg (3).

IV dzień – 23 sierpnia (wtorek) C.D. PETERSBURG
Śniadanie. Zajęcia językowe w terenie (2,15 h). Po zajęciach: zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż. Plac Pałacowy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Czas wolny. Zajęcia językowe w sali konferencyjnej w hotelu (2,30 h). Wieczorem zwiedzanie wnętrz Soboru św. Izaaka. Czas wolny. Nocleg (3).

V dzień – 24 sierpnia (środa) C.D. PETERSBURG, PETERGOF
Śniadanie. Zajęcia językowe w terenie (2,15 h). C.D. zwiedzania Petersburga: Krążownik Aurora, Dworzec Fiński, Nabrzeże Arsenału, Sobór Smolny i wiele innych zabytków Wenecji Północy. Przejazd do miasta Petergof - byłej rezydencji Piotra I ze słynnymi fontannami. Zwiedzanie parków w Peterhofie. Powrót do Petersburga, rejs statkiem po kanałach i rzekach Petersburga. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Zajęcia językowe w sali konferencyjnej hotelu (2,15 h). Czas wolny/Dla chętnych wycieczka rowerowa po Petersburgu. Nocleg (4).

VI dzień - 25 sierpnia (czwartek) PUSZKIN (CARSKIE SIOŁO)
Śniadanie. Zajęcia językowe (1,45 h). Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasta Puszkin (Carskiego Sioła). Zwiedzanie słynnego Pałacu Katarzyny I (żony Piotra I – Marty Skowrońskiej oraz ich córki carowej Elżbiety), w którym m.in. znajduje się Bursztynowa Komnata. Po zwiedzeniu Pałacu - spacer z przewodnikiem po Parku z wieloma pawilonami. Obiadokolacja w Carskim Siole. O godz. 17.00 wyjazd do Wilna. Prowiant na podróż. Przyjazd do Wilna nad ranem. Zakwaterowanie w hotelu z 25 na 26 (5). Wypoczynek.

VII dzień – 26 sierpnia (piątek) WILNO, TROKI
Poźne śniadanie. Zajęcia językowe w terenie (1,45 h). Po zajęciach: rozpoczynamy zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. W programie m.in.: Plac Katedralny, Katedra Wileńska, Pałac Władców, Muzeum A. Mickiewicza, kościół św. Anny. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie - Uniwersytet, kościół Miłosierdzia, barokowy kościół św. Ducha, pomnik St. Moniuszki, Plac Ratuszowy, Ostra Brama. Po południu wyjazd do Trok. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Czas na kolację w restauracji z regionalną kuchnią karaimską. Wieczorem wyjazd do Polski. Przejazd.

VIII dzień – 27 sierpnia (sobota)
Przyjazd nad ranem do Polski.

KOSZT WYJAZDU: 3300 zł/os.
W cenie:

-przejazd komfortowym autokarem;
-vouchery i wiza rosyjska;
-opieka pilota;
-ubezpieczenie KL, NNW na terenie Unii oraz osobno na terenie Rosji;
-6 noclegów w hotelach *** w centrum Rygi, Petersburga oraz Wilna (pokoje 2-osobowe z łazienkami);
-wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji w restauracjach w centrum miast oraz prowiant na drogę z Rygi do Petersburga i z Petersburga do Wilna;
-kurs językowy prowadzony przez lektorów Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin (25 godzin lekcyjnych), zajęcia w grupach dobranych według poziomu zaawansowania Uczestników (od poziomu A1 do poziomu B2/C1);
-materiały szkoleniowe dla Uczestników zajęć językowych;
-wycieczka rowerowa po Petersburgu;
-wieczór z samowarem;
-opłaty rezerwacyjne i bilety wstępów do obiektów wskazanych w programie powyżej;
-usługa rosyjskojęzycznych przewodników w Petersburgu, na Litwie i Łotwie;
-stała opieka i wsparcie językowe koordynatorów wyjazdu;
-zestaw słuchawek tour-guide na czas trwania wycieczki.
Szczegółowych informacji na temat rezerwacji miejsc, programu wyjazdu, programu kursu językowego, zakwaterowania, wyżywienia, itd. udziela:

-sekretariat Fundacji Języka i Kultury Rosyjskiej: fundacja.jezykowa@onet.pl lub 534-943-693
https://web.facebook.com/events/928483580582482/

Rezerwacja miejsc i zaliczki w wysokości 500 zł przyjmowane są do 10.06.2016.

Biuro odpowiedzialne za organizację i program wyjazdu: Biuro Podróży "Perełka", www.perelka-turystyka.com.pl

Informacje o ogłoszeniodawcy:

Ogłoszenie dodane przez: Fundacja Języka i Kultury Rosyjskiej
E-Mail: Kontakt z ogłoszeniodawcą

Szczegóły ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 284
Dodane: 2016.05.21
Ogłoszenia tej kategorii Ogłoszenia tego użytkownika Kontakt z ogłoszeniodawcą Powiadom przyjaciela Drukuj
Szukaj